رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی:

صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی بسترهای مطلوبی در استقرار زنجیره ارزش فراهم می کنند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی؛ جانعلی بهزادنسب، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به همراه ابوالقاسم شمس، عضو هیات مدیره و علیرضا اشرفی، مشاور مدیرعامل در دیدار با اکبر کرامتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و نماینده شرکت مادر تخصصی در صندوق و حسین جعفرزاده، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان اعلام کرد: صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی با بهره مندی از ظرفیت ها و توانمندی ها بسترهای مطلوبی را با نفوذ دانش های نوین در اجرای کشاورزی قراردادی و استقرار زنجیره ارزش در بخش کشاورزی فراهم می سازند.

بهزادنسب افزود: تفاهم نامه شرکت مادر تخصصی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امکان استفاده از خدمات و محصولات شرکت های دانش بنیان را برای سهام داران و بهره برداران بخش کشاورزی از طریق صندوق ها با بهره مندی از منابع اعتباری آن معاونت فراهم کرده است. صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از طریق تعاملات لازم با شرکت های دانش بنیان می توانند این بستر را ایجاد کنند.

وی اظهار داشت: ظرفیت های نهادی و قانونی مطلوبی برای صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی برای انجام فعالیت های اثربخش در حوزه های مختلف کشاورزی فراهم شده است. این صندوق ها با احصای مشکلات و نیازهای بخش کشاورزی و اولویت بندی آنها می توانند حضور موثری را در تامین نیازهای سایر بخش های اقتصادی و امنیت غذایی کشور داشته باشند. این صندوق ها با به کارگیری الگوها و خدمات مناسب، نقش مهمی را در شناسایی مشکلات بخش کشاورزی و رفع آنها در راستای تحقق توسعه پایدار ایفا می نمایند.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت: صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی می توانند با استفاده از ظرفیت های قانونی و نهادی علاوه بر تامین، تجهیز و ساماندهی منابع مالی و تخصیص بهینه آن با حمایت دستگاه های اجرایی و به کارگیری ظرفیت های درونزای تشکل ها و تولیدکنندگان و با انجام فعالیت های اثربخش، خلاءهای موجود در مسیر توسعه کشاورزی را پر کنند.
گفتنی است؛ در این دیدار گزارشی از وضعیت، عملکرد و برنامه های صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرعامل صندوق استان ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *