جلسه مدیرعامل شرکت مادرتخصصی و رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از کشاورزی عشایری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادرتخصصی؛ در این جلسه به غیر از عوض علیزاده مقدم، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادرتخصصی، شایان نادری، رئیس سازمان امور عشایر ایران و رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه کشاورزی عشایری، ابوالقاسم شمس، حمیدرضا رشمئی و علی درجانی، اعضای هیئت مدیره شرکت مادرتخصصی، مهدی شمشادیان، سیدسعید موسوی،علی فنبری عدیوی و فضل خرم، اعضای هیئت مدیره صندوق مذکور، برزو منصوری بیدکانی، مدیرعامل صندوق، ابراهیم زارعی، مدیر امور مالی و سیدعبدالعظیم جهان بین، بازرس صندوق نیز از حضار بودند.

در ابتدا علیزاده مقدم با اشاره به مردم نهاد بودن صندوق ها گفت صندوق حمایت از کشاورزی عشایری باید وارد بحث سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های سرمایه گذاری شود. وی همچنین اشاره کرد با استفاده از ظرفیت ساختاری صندوق، باید موجبات بهره مندی عشایر از بازارهای پول و سرمایه را فراهم کرد. او در ادامه خواستار ورود صندوق به طرح های سرمایه گذاری مانند تامین نهاده های کشاورزی در قالب طرخ های مشارکتی شد و اشاره کرد که نقش صندوق در ورود به طرح های سرمایه گذاری باید به عنوان یک راهبر و کارگردان باشد.

سپس نادری گفت که برای حاصل شدن توسعه در بخش کشاورزی و تحقق اهداف توسعه ای صندوق و شرکت مادرتخصصی، باید از رویه های فعلی فراتر رفت و دیگر کارکرد نهاد مالی وام دهنده پاسخ گوی نیاز نیست. او همچنین برای همکاری با دیگر اعضای صندوق و شرکت مادرتخصصی در همین راستا، اعلام آمادگی نمود.

زارعی، گزارشی از تسهیلات ارائه شده توسط صندوق در سال مال ۲-۱۴۰۱ و میزان هزینه و درآمد صندوق در همین سال ارائه داد و اشاره کرد این صندوق تاکنون ۲۹ مرحله افزایش سرمایه داشته است و اکنون منتظر افزایش سهم دولت برای افزایش سرمایه مرحله ۳۰ ام است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی همچنین گفت ما باید وجه تمایزی با سیستم بانکی در اعطای تسهیلات داشته باشیم، به گونه ای که باید مشارکت فعالی در زمینه مورد درخواست وام داشته و صندوق از ظرفیت ساختاری خود برای مشارکت استفاده کند. وی اشاره کرد به دلیل نیاز به استفاده از تمام ظرفیت بخش کشاورزی، باید قوانین بالادستی را اصلاح کرد و در این قوانین، افق گشایی برای استفاده از ظرفیت های مالی موجود صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *