جلسه مدیران شرکت مادر تخصصی با نمایندگان دولت و مدیران عامل صندوق های حمایت از کشاورزی استانی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی؛ جلسه شورای مدیران شرکت مادر تخصصی بصورت برخط با صندوق های حمایت از بخش کشاورزی استان ها دوشنبه 26 دی 1401 با موضوع ارائه شیوه نامه خرید مرغ مازاد برگزار شد.

ابتدا حسین مهدی دوست، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ضمن جمعبندی جلسه هفته پیش با حضور وزیر جهاد کشاورزی اشاره ای به وظایف صندوق ها در طرح خرید گوشت مازاد مرغ داشته و ورود صندوق های استانی برای کمک به صنعت مرغداری را مهم ارزیابی کرد. ایشان به هماهنگی های بعمل آمده به بانک کشاورزی اشاره نمود و اعلام کرد که شرکت مادر تخصصی برای کمک و تسهیل برای اخذ تسهیلات توسط صندوق های استانی از بانک کشاورزی  آمادگی کامل دارد.

سپس احمد ابراهیمی، مدیر توسعه سرمایه گذاری و تسهیلات شرکت مادر تخصصی، ارائه ای در رابطه با راهکارهای پیشنهادی برای خرید مازاد گوشت مرغ توسط اتحادیه های مرغداران کشور داشتند. ایشان ضمن اشاره به درخواست مصوبه شورای قیمت‌ گذاری و اتخاذ سیاست‌ های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی برای تعیین قیمت تضمینی خرید و فروش و تأمین اعتبار یارانه سود و کارمزد و جبران ضرر و زیان حاصل از فروش، به تبیین مصوبه شورای قیمت‌ گذاری برای تعیین قیمت تضمینی خرید و فروش و تأمین اعتبار یارانه سود و کارمزد و جبران ضرر و زیان حاصل از فروش پرداخت.

هم چنین در این جلسه سوالاتی از سوی مدیران صندوق های حمایت از بخش کشاورزی در رابطه با تضامین بانکی و نحوه یازپرداخت تسهیلات اخذ شده از سوی بانک کشاورزی، راه حل پیشنهادی برای رفع مشکلات احتمالی حاصل از عدم بازپرداخت تسهیلات از سوی اتحادیه ها، مدت اجرای طرح و مدت بازپرداخت تسهیلات و میزان کارمزد دریافتی از سوی صندوق های ارائه دهنده خدمات مطرح و پیرامون آن بحث شد.

حسین مهدی دوست، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ضمن اشاره به وظایف قانونی صندوق های حمایت از بخش کشاورزی در خصوص حمایت های مالی از زنجیره های کشاورزی بالاخص طرح حاضر، ورود صندوق ها به طرح ضربتی خرید گوشت مازاد و ارائه تسهیلات به اتحادیه ها را به عنوان موجودیت صندوق های حمایت از بخش کشاورزی در وزارت خانه خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *