امضای تفاهم نامه همکاری متقابل شرکت مادر تخصصی با معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ جانعلي بهزاد نسب، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و محمد قربانی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه همکاری متقابل را در اجرای برنامه تحول کشاورزی با رویکرد جهادی وزارت جهاد کشاورزی امروز 15 آذرماه 1400 امضا کردند.
در این تفاهم نامه استفاده بهینه از ظرفیت ها، امکانات و منابع طرفین برای هم افزایی در اجرای برنامه های تحول کشاورزی با رویکرد جهادی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مورد تاکید قرار گرفته است.

در این تفاهم نامه آمده است که سطح پوشش و تعداد صندوق ها از طریق تشکیل صندوق های جدید در سطح ملی و منطقه ای یا گسترش سطح پوشش با ایجاد نمایندگی صندوق ها در سطح شهرستان ها متناسب با تامین سرمایه سهم دولت افزایش یابد. همچنین تعداد سهامداران و سرمایه صندوق ها و تسهیلات پرداختی نیز باید افزایش پیدا کرده و توزیع منابع مالی عاملیت اعتبارات دولتی نیز بیشتر صورت پذیرد.


معاونت برنامه ریزی و اقتصادی نیز تعهد کرد: پیگیری برای رفع موانع و تسهیل فرآیندهای موردنیاز در اجرای برنامه تحول کشاورزی با رویکرد جهادی و پشتیبانی و تأمین مالی سهم دولت در تشکیل و افزایش سرمایه صندوق ها در راستای اجرای تعهدات شرکت مادر تخصصی، پشتیبانی و حمایت از تمامی برنامه های شرکت مادر تخصصی و پیگیری و حمایت از واگذاری عاملیت تمامی اعتبارات دولتی وزارت جهاد کشاورزی به صندوق ها، همکاری و حمایت از انعقاد قرارداد با حلقه پشتیبان برای اجرای کشاورزی قراردادی در قالب زنجیره ارزش و ایجاد سامانه هوشمند برای دریافت گزارش عملکرد از صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *