چاپ مطلب
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ www.sfida.ir

درخواست استاندار آذربایجان غربی از صندوق کشاورزی برای اجرای آبیاری‌های نوین در دریاچه ارومیه


استاندار استان آذربایجان غربی خواستار مساعدت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی در اجرای سیستم‌های آبیاری‌های نوین در اراضی کشاورزی حوضه دریاچه ارومیه شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی، قربانعلی سعادت، استاندار استان آذربایجان غربی در جلسه دیدار و گفتگو با اعضای هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی که در سالن جلسات استانداری در تاریخ 26 آبان ماه برگزار شد، گفت: آذربایجان‌غربی ظرفیت و پتانسیل خوبی در زمینه تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن و مکانیزه دارد و باید با استفاده و حمایت از مردم و کشاورزان و بخش خصوصی استان بتوانیم برای پیاده‌سازی الگوی کشاورزی پایدار اقدام نماییم.    

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی نقش موثری در رشد و توسعه کشاورزی مدرن دارد

وی با تاکید بر جایگاه و نقش ویژه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی ادامه داد: این صندوق با ارائه تسهیلات و وام‌های قرض الحسنه به کشاورزان، نقش موثری در رشد و توسعه کشاورزی مدرن و همچنین راه‌اندازی صنایع پشتیبان کشاورزی در آذربایجان غربی ایفا می‌کند.

سعادت، با اشاره به تسهیلات ستاد احیای دریاچه ارومیه برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی، سهم پانزده درصدی کشاورزان درباره اجرای سیستم‌های آبیاری‌های نوین در مزارع خود را در قالب وام‌های قرض‌الحسنه با بهره بسیار کم پرداخت کنیم.

استاندار آذربایجان غربی به واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال آذربایجان‌غربی نیز اشاره کرد و افزود: اقدامات اولیه برای اعطای تسهیلات تامین سرمایه در گردش با نرخ بهره پایین به واحدهای تولیدی راکد استان انجام گرفته که امیدواریم با نهایی شدن این موضوع، شاهد بازگشت واحدهای صنعتی راکد استان به چرخه فعالیت و تولید باشیم.

 © کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به " شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی" میباشد.