چاپ مطلب
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ www.sfida.ir

افزایش ۷۰ درصدی سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان رضوی ‏


طی یکسال اخیر صورت گرفت

افزایش 70 درصدی سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان رضوی


جلسه مجمع عمومی عادی سالانه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان رضوی در تاریخ 19 آبان ماه در هتل پردیسان مشهد با حضور 130 نفر از نمایندگان سهامداران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی، در ابتدای جلسه  نادر مهدیزاده لطف آبادي ضمن خیر مقدم و خوش آمد به تمامی حاضران در جلسه درباره اهم اقدامات سال مالی 92-93 صندوق گفت:  انجام تشریفات قانونی افزایش سرمایه در سه مرحله طی یکسال،  افزایش سرمایه صندوق از مبلغ 176 میلیارد ریال به مبلغ 300 میلیارد ریال و  افزایش 70 در صدی سرمایه صندوق(124 میلیارد ریال) طی یکسال از مهم ترین اقدامات مالی صندوق بوده است.

وی افزود:  ارتقاء جایگاه صندوق از رتبه 13 به رتبه 3 از نظر سرمایه در بین صندوق های استانی،  افزایش تعداد سهامداران صندوق از 329 سهامدار به 366 سهامدار،  اجرای قسمتی از طرح بازنگری افزایش سرمایه صندوق تا مبلغ 800 میلیارد ریال و انعقاد2 فقره قرارداد عاملیت با سازمان جهاد کشاورزی استان  به مبلغ 165 میلیارد ریال نیز از فعالیت های اثربخش صندوق است.

مهدیزاده لطف آبادي تصریح کرد: پرداخت 600 میلیارد ریال تسهیلات از منابع داخلی صندوق و سایر منابع به 180 سهامدار، پیگیری حقوقی بیش از 50 پرونده آبیاری و مکانیزاسیون که به تعهدات خود عمل نکرده اند،  پرداخت مبلغ 70 میلیارد ریال کمک بلاعوض به طرح های آبیاری تحت فشار و  افزایش 130 در صدی سرمایه گذاری های صندوق نسبت به سال قبل نیز از اقدامات شاخص صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان رضوی است.

همچنین علیرضا اشرفی، عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ریاست جلسه را به عهده گرفت و گفت: اقدامات شاخص صندوق استان خراسان رضوی در سال مالی که مطرح شد، ستودنی است.

وی افزود: از اینکه دو سال متوالی صندوق استان با اهتمام هیئت مدیره و مدیرعامل توانسته است در کشور جزء اولین صندوق هایی باشد که مجمع عمومی خود را در آبانماه برگزار می نماید، باید قدردانی کرد.

پس از استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی وحسابرس مستقل، صورت های مالی، ترازنامه و صورت سود و زیان شرکت برای سال مالی منتهی به 31شهریورماه امسال به تصویب مجمع عمومي رسید.همچنین درباره سود قابل تخصيص به مبلغ 080/245/182/34  ريال تصمیم گیری شد و  حسابرس قانونی و بازرس صندوق و روزنامه کثیر الانتشار انتخاب شد.© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به " شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی" میباشد.