چاپ مطلب
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲ www.sfida.ir

تشکیل هشتاد و سومین صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی


جلسه مجمع عمومي مؤسس صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي شهرستان زیرکوه در مسجد جامع شهر حاجی آباد شنبه 30 شهریورماه با حضور مدیران ملی، استانی و 246 کشاورز و سهام‌داران با سرمایه اولیه 6 میلیارد و 870 میلیون ریال برگزار شد.   

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل شرکت مادر تخصصی،  جلسه مجمع عمومي مؤسس صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي شهرستان زیرکوه با حضور علیرضا اشرفي؛ عضو هيئت مديره و داریوش اعرابی؛ مدير امور مجامع شرکت مادر تخصصی صندوق حمايت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش كشاورزي، مدير هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي استان خراسان جنوبی، فلاحتی؛ فرماندار ، بخشدار بخش مركزي و جمعي از مديران شهرستاني و تعدادی از سهامداران این صندوق  برگزار شد.

فلاحتی؛ فرماندار شهرستان زیرکوه در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و تشکر از مدیریت جهاد کشاورزی در برگزاری این جلسه گفت :صندوق حمایت از بخش توسعه کشاورزی یکی از بنیان‌ها و زیرساخت‌های بسیارخوب و موثر برای اجرای برنامه‌های تدوین شده سازمان کشاورزی است .

فلاحتی در این جلسه با اشاره به مزیت‌های این صندوق برای حمایت و توسعه بخش کشاورزی افزود: صندوق می‌تواند گره‌گشای بسیاری از موارد کشاورزی بدون بروکراسی‌های اداری بانکی و مشکلات تضمینی حاکم در بانک‌ها باشد.

در این جلسه علیرضا اشرفي؛ عضو هيئت مديره و مدير امور مجامع شرکت مادر تخصصی صندوق حمايت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش كشاورزي كشور ضمن تشریح مزایای صندوق توسعه بخش کشاورزی گفت: تسریع در ارائه تسهیلات سهل‌الوصول از اهداف اصلی این صندوق است که دراین راستا اعطای وام‌های کم‌بهره از طریق صندوق توسعه می‌تواند نقش مهمی در ارتقای جایگاه کشاورزی شهرستان داشته باشد .

 وی صندوق توسعه بخش کشاورزی را بازوی توانمند حوزه اجراء دانست و افزود: جایگاه اصلی این صندوق قانون است و این صندوق به کشاورزان این شهرستان بهاء خواهد داد .

اشرفی تصریح کرد: برای تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان زیرکوه، کشاورزان شهرستان زیرکوه، 3 میلیارد و 503 میلیون و 570 هزار ریال برای سهم 51 درصدی خود و دولت 3 میلیارد و 366 میلیون و 175 هزار و 98 ریال برای سهم 49 درصدی خود پرداخت کرده اند.

وی گفت: از میان 246 بهره‌بردار 242 بهره بردار روستایی، یک بهره بردار به صورت مستقل و سه تشکل در این صندوق عضو شده‌اند. © کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به " شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی" میباشد.