توسعه زنجیره تولید و صنایع تبدیلی با کمک صندوق‌ حمایت از توسعه بخش کشاورزی سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان عملکرد صندوقهای حمایت از توسعه بخش کشاورزی در این استان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امسال برنامه ریزی کرده ایم تا سرمایه این صندوق‌ها در استان سمنان افزایش یابد .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی به نقل از ایسنا، سید حسن میرعماد از توسعه زنجیره تولید و صنایع تبدیلی کشاورزی سمنان با کمک صندوق‌ حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان خبر داد و اظهار کرد: استان سمنان با دارا بودن ۱۹۸هزار هکتار اراضی کشاورزی ظرفیت بسیار مناسبی برای تولید این محصولات دارد به طوری که سالانه بیش از ۱ ٫۵میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌شود .

وی با اشاره به بارندگی مناسب سال آبی جاری در کشور و استان، این مهم را سبب رونق هر چه بیشتر تولید محصولات کشاورزی دانست و گفت: گرچه بارش‌های اخیر خساراتی برای برخی از هم‌وطنان در کشور و استان سمنان به همراه داشته است؛ اما در مجموع باید توجه داشته باشیم که بارش‌های اخیر برکات بسیار زیادی نیز برای بهره برداران بخش کشاورزی در سراسر کشور به همراه داشت .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به نقش مؤثر صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی عنوان کرد: این صندوق‌ها تاکنون در استان سمنان عملکرد بسیار مناسبی در حمایت از توسعه بخش کشاورزی در این استان داشته اند .

میرعماد اضافه کرد: صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان‌های استان سمنان برای تامین نهاده‌ها و بذر مصرفی در بخش کشاورزی این استان و همچنین در توسعه کشاورزی قراردادی و شیلات استان سمنان کمک‌های بسیار خوبی داشته‌اند .

وی با تأکید بر اهمیت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی و دامداری در استان سمنان به منظور تکمیل زنجیره تولید در این بخش تصریح کرد: صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سمنان در توسعه زنجیره تولید و صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی کمک خوبی به بهره‌برداران این بخش کرده‌اند که امید می‌رود این کمک ها همچنان ادامه یابد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با تأکید بر لزوم افزایش سرمایه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی از محل‌های قانونی، ابراز امیدواری کرد تا با تدابیر اندیشیده شده، سرمایه این صندوق ها در شهرستان‌های استان سمنان افزایش یابد .

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی