رئیس هیات مدیره صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان کوار

تشکیل صندوق کوار در استان فارس، نقطه آغاز تحولی اساسی در توسعه کشاورزی

رو تیتر رئیس هیات مدیره صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان کوار

رئیس هیات مدیره صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان کوار با ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی این شهرستان گفت: تشکیل این صندوق نقطه آغاز تحولی اساسی در توسعه کشاورزی شهرستان کوار در آینده نزدیک است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛محمدجعفر ملک‌زاده، رئیس هیات مدیره صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان کوار با ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی شهرستان به تشریح اهداف و اهمیت تشکیل این صندوق، فرایند چگونگی انجام امور مربوط، روند تأسیس و ثبت صندوق از ابتدا تاكنون، برنامه و چارچوب و تمام فعالیت‌های انجام‌شده پرداخت و گفت: مشارکت فعالانه کشاورزان در تأمین مالی خود، تجمیع، مدیریت و تخصیص بهینه منابع مالی تولیدکنندگان، تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و پرداخت تسهیلات از اهداف اساسی این صندوق است.

ملک‌زاده در مورد مصوبات هیات مدیره صندوق افزود: سهامداراني كه ميزان سهام آن‌ها از دو ميليون تومان بيشتر است، می‌توانند به دفتر صندوق مراجعه و پس از تشكيل پرونده مراحل دریافت تسهيلات را انجام دهند. همچنین به كشاورزاني كه كشمش و مويز در قالب کارگاه‌های كوچك و بزرگ تولید کنند، تسهیلات اعطاء خواهد شد.

وی اظهار داشت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان کوار در اسفند ۹۷ بااعتباری به میزان ۲۷ میلیارد و چهارصد میلیون ریال و مشتمل بر ۲۱۴۶ نفر اعضا تأسیس‌شده است.

ملک‌زاده ضمن تشکر از زحمات و تلاش‌های اعضاي هیئت‌مدیره و همه كشاورزاني كه در تشكيل و ثبت صندوق و همچنين برگزاري اين جلسه سهيم بوده‌اند، با ارائه راهكارها و طرح‌های مدل خدمت به قشر كشاورزان خواستار برنامه‌ریزی مدون و برگزاري جلسات متعدد در سطح استان و كشور با مسئولان مربوطه برای رشد و شكوفايي صندوق شد.

گفتنی است؛ مراسم افتتاحیه نمادین صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان کوار روز سه‌شنبه 18 تیرماه 98 با حضور داریوش اسماعیلی، نماینده مردم خرامه، سروستان، کوار در مجلس شورای اسلامی، اشکان کاظمی، فرماندار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید گشول، امام‌جمعه شهرستان کوار و حیدر شيباني،دبیر صنف کشاورزی استان فارس و تعدادی از کشاورزان این شهرستان در محل دفتر صندوق برگزار شد.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی