نشست تخصصی آشنایی با صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در مرکز تحقیقات صداوسیما برگزار شد

نشست تخصصی «آشنایی با صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی» با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی روز دوشنبه 17 تیرماه 1398 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ سید عبدالکریم رضوی اردکانی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در نشست تخصصی «آشنایی با صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی» که به همت اداره کل پژوهش‌های راهبردی صدا و سیما در محل اتاق جلسات مرکز تحقیقات صداوسیما برگزار شد، به چالش و مشکل اساسی بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت:  پایین بودن نرخ رشد سرمایه گذاری و  عدم رغبت برای سرمایه گذاریاز مشکلات این بخش است که در این راستا وزارت جهاد كشاورزي به منظور ايجاد بستر لازم براي راه اندازي « صندوق هاي غيردولتي حمايت از توسعه بخش كشاورزي » و مشارکت باآن ها، اقدام به تشكيل شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش كشاورزي کرد تا از طريق اين شركت شرايط سهل تري براي حمايت وپشتيباني از صندوق هاي غيردولتي را فراهم آورد.

وی افزود: هدف از تشکیل صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی، تجمیع و مدیریت بهینه منابع مالی، ارتقاء نرخ رشد سرمایه گذاری  و واگذاری بخش قابل توجهی از وظایف تصدی گری دولت به صندوق هاست.

رضوی اردکانی اظهار کرد: وظايف صندوق های غيردولتي، تجهيز منابع و جذب نقدينگي و تخصيص منابع و تامين نياز مالي توليدکنندگان است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: هم اکنون 130 صندوق غیردولتی داریم که حدود 1600 میلیارد ریال سرمایه، هفت هزار و 651 تشکل، 101 هزار و 639 تشکل دو هزار و 915 فرد مستقل سهام دار دارند.

وی درباره تسهیلات پرداختی از ابتدای سال 1383 تاکنون افزود: 105644 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی