• Slide_new3
  • Slide_new2
  • Slide_new1
امروز : دوشنبه, 21 آبان 1397

ورود به سایت

جستجو

آمار بازدیدکنندگان

 

اوقات شرعی

دیدار مشترک مدیران شرکت مادر تخصصی و مدیران صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان اذربایجان غربی


دوشنبه, 07 آبان 1397
 دیدار مشترک رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان اذربایجان غربی با محوریت بررسی وضعیت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی... ادامه مطلب...

برگزاری گردهمایی نمایندگان شرکت مادر تخصصی و مدیران صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی و تودیع قاسمی زانیانی عضو هیات مدیره


چهارشنبه, 02 آبان 1397
گردهمایی نمایندگان شرکت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی امروز آبان ماه 1397 در محل سالن... ادامه مطلب...

برگزاری جلسه مجمع عمومی مؤسس صندوق حمایت از توسعه دانه‌های روغنی بخش کشاورزی


دوشنبه, 30 مهر 1397
جلسه مجمع عمومی مؤسس صندوق حمایت از توسعه دانه‌های روغنی بخش کشاورزی با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و عضو هیات مدیره، مدیر امور مجامع و نمایندگان، مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره‌وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش... ادامه مطلب...

برگزاری مراسم معارفه هاشم ولی پور مطلق به‌عنوان عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی


سه شنبه, 24 مهر 1397
معارفه عضو جدید هیات مدیره در جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران و تعدادی از مشاوران شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، مدیران عامل صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان فارس و آذربایجان شرقی در صبح روز... ادامه مطلب...

مقام دوم مسابقات شنا کارکنان وزارت جهادکشاورزی به مردان شرکت مادر تخصصی رسید


سه شنبه, 17 مهر 1397
مقام دوم مسابقات شنا منطقه 7 کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در رشته 200 متر به یکی از همکاران شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی رسید. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ مهران کاشی، از همکاران شرکت مادر... ادامه مطلب...

امضا سند همکاری میان صندوق زنبورداری و انجمن زنبورداران کشور ترکیه

سند همکاری میان صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور و انجمن زنبورداران کشور ترکیه درحاشیه هفتمین نشست کمیته راهبری همکاری های کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه و درحضور وزرای کشاورزی دو کشور امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی؛ سند همکاری میان صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور و انجمن زنبورداران کشور ترکیه و سند در زمینه دامپزشکی درحاشیه هفتمین نشست کمیته راهبری همکاری های کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه و درحضور وزرای کشاورزی دو کشور در روز چهارنبه 11 مهرماه 1397 امضا شد.

کشورهای ایران و ترکیه ۳ سند همکاری کشاورزی امضا کردند.

بر پایه این گزارش، سند هفتمین نشست کمیته راهبری همکاری های کشاورزی دو کشور توسط محمد علی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و محمد تونچ مشاور وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه به امضا رسید.

پس از آن، سند همکاری دامپزشکی توسط دکتر رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور و مدیرکل غذا و کنترل سلامت ترکیه و همچنین سند همکاری توسعه صنعت زنبورداری توسط بهزاد بانکی پور، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه زنبور داری ایران و رییس انجمن زنبور داران ترکیه امضا شد.

در مراسم امضای این اسناد، وزیر جهاد کشاورزی روابط سیاسی ایران و ترکیه را مثبت و عالی خواند و بر گسترش همکاری های کشاورزی دو کشور تاکید کرد.

مهندس محمود حجتی با بیان این که حجم تجارت کشاورزی ایران و ترکیه نسبت به حجم مبادلات سایر محصولات کم است، گفت: این سطح از تجارت باید افزایش یابد و اگر در حال حاضر محدودیتی در صادرات و واردات میان دو کشور وجود دارد، بخشی از آن ناشی از مسایل مربوط به تحریم های آمریکا است.

وی در مورد توسعه تجارت ترجیحی با کشور ترکیه اعلام آمادگی کرد و افزود: ما تجارت کالا با این کشور را پیگیری می کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی حوزه باغبانی به ویژه گلخانه ها را از زمینه های خوب همکاری مشترک با ترکیه عنوان و تصریح کرد: ترکیه در حوزه احداث گلخانه ها پیشرفت های خوبی داشته و می تواند تجربیات خود را به کشور ما منتقل کند.

وی تولید، فرآوری و بازاریابی گیاهان دارویی و قرنطینه و مقابله با بیماری های دامی را از دیگر محورهای همکاری های مشترک در بخش کشاورزی دانست و اظهار داشت: دو کشور می توانند در مورد قرنطینه دامی و بیماری های دامی مانند تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان همکاری داشته باشند.

حجتی افزود: خوشبختانه نقشه راه این همکاری ها میان دو کشور فراهم شده است.

وی در عین حال تصریح کرد که دو کشور علاوه بر توسعه تجارت در زمینه های سرمایه گذاری، آموزشی، تحقیقاتی و عملیاتی در بخش کشاورزی می توانند همکاری کنند.

وزیر جهاد کشاورزی از دولت و ملت ترکیه برای حمایت از ایران به رغم تحریم های آمریکا قدردانی کرد.

در این دیدار، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه نیز خواستار افزایش سطح تجرات در حوزه کشاورزی و کاهش موانع و محدودیت های تجاری ایران شد.

بکر پاک دمیرلی اذعان داشت: رابطه با ایران نه تنها برای ما بلکه برای سایر همسایگان دارای اهمیت زیادی است و امیدواریم روابط میان دو کشور گسترش یابد.

وی در همین حال بر ایجاد معافیت ها در مرزهای زمینی دو کشور تاکید کرد و گفت: معافیت ها در مرزهای زمینی می تواند جان دوباره به تجارت مناطق مرزی ایران و ترکیه بدهد.

دمیرلی افزود: با توجه به تغییرات اقلیمی و مقابله با خشکسالی ما باید همکاری های مشترک و فعالیت های مان را سریع تر انجام دهیم و در مورد احداث گلخانه ها نیز ترکیه می تواند کمک های کارشناسی، فنی و اطلاعات خوبی به ایران ارایه دهد.

وی با بیان این که ایران برای ۱۳۳۱ محصول محدودیت های وارداتی تعیین کرده است، اظهار داشت: از این تعداد ۱۷۹ محصول مربوط به حوزه کشاورزی است.

وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه ادامه داد: در دوره ای که تحریم های ترامپ بر ما اعمال می شود، چنین محدودیت هایی به دو کشور ضربه خواهد زد.

وی در همین حال خواستار توسعه تجارت ترجیحی بر اساس اصل متقابل شد و گفت: ما برای توسعه همکاری ها با ایران در تمام عرصه های کشاورزی آماده هستیم.

دمیرلی ادامه داد: در دنیا به ویژه در دوره سرمایه گذاری، یک جنگ رقابتی میان کشورها به وجود آمده به ویژه در زمینه جذب سرمایه های خارجی و ترکیه در این زمینه دارای تجربه های خوبی است که می تواند آن را به ایران منتقل کند.

وی به آمار تجارت میان ایران و ترکیه اشاره و خاطر نشان کرد: در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۲۰ میلیون دلار از ترکیه به ایران صادرات و ۷۶ میلیون دلار از ایران به ترکیه صادرات صورت گرفته که این آمار حاکی از آن است که فعلایت های بیشتری در حوزه تجارت می توانیم انجام دهیم.

دمیرلی گفت: نقطه نظرات مشترک منطقه ای که در مورد قدس و قطر داریم موجب افزایش همکاری های دو جانبه شده و ایران و ترکیه در واقع بازیگران اصلی در گفت و گوهای منطقه ای هستند.

 

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی