برگزاری نشست مشترک صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی با سازمان توسعه تجارت کشور غنا

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی گفت: نشست مشترک صندوق با معاون سازمان توسعه تجارت کشور غنا روز شنبه 15 تیرماه 1398 در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ محمدرضا خالقي، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی افزود: به دنبال دیدار نمایندگانی از این صندوق از غنا در بهمن‌ماه 97 که به همت اتاق بازرگانی صنعت، معدن و کشاورزی اراک تدارک دیده‌شده بود، نشست مشترک صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی با معاون سازمان توسعه تجارت کشور غنا روز شنبه 15 تیرماه 1398 در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این جلسه بررسی توانمندی‌های بخش کشاورزی استان مرکزی که با حضور ساموئل دنتو، معاون سازمان توسعه تجارت کشور غنا به همراه نمایندگانی از وزارت خارجه و بخش خصوصی غنا با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران و نمایندگانی از بخش خصوصی برای کشت فرا سرزمینی، برگزار شد، در ابتدا کلیپ معرفی توانمندی صندوق در زمینه زنجیره‌های تولیدی سهامداران صندوق و حمایت و نظارت دولت به زبان انگلیسی پخش شد.

خالقی تصریح کرد: در ادامه مجید آنجفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تمایل خود را برای فعالیت و همکاری در حوزه کشاورزی در کشور غنا در قالب کشاورزی قراردادی و زنجیره‌های تولید اعلام کرد.

وی افزود: در این نشست ساموئل دنتو، معاون سازمان توسعه تجارت کشور غنا بر انگیزه و تمایل برای حضور سرمایه‌گذاران ایرانی برای حضور در کشور غنا تأکید داشت و سیاست‌های حمایتی دولت متبوع خود ازجمله معافیت‌های مالیاتی و گمرکی و ... را برای حضور تولیدکنندگان ایرانی ابراز کرد.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان مرکزی از دستاوردهای سفر سال گذشته خود به کشور غنا به ارتباطات ایجادشده به ظرفیت صندوق در ایجاد ارتباط بین فعالان بخش خصوصی با دولت و با سازمان توسعه تجارت غنا اشاره کرد.

 

گفتنی است در پایان دیدارهای رودررو برای فعالان بخش کشاورزی استان با نمایندگان بخش خصوصی کشور غنا با حضور مترجم انجام پذیرفت. همچنین این هیات صبح یکشنبه 16 تیرماه به دیدار استاندار مرکزی رفتند و در ادامه به بازدید ظرفیت‌های تولیدی استان مرکزی در بخش کشاورزی پرداختند.

شایان‌ذکر است که موضوع کشاورزی در غنا با امضای تفاهم‌نامه همکاری از سوی وزیر جهاد کشاورزی در سال 1395 آغاز شد که به دنبال آن 6000 هکتار از اراضی کشور غنا برای سرمایه‌گذاری به در اختیار سرمایه‌گذاران ایرانی قرار خواهد گرفت.

 

 

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی