برگزاری جلسه هم‌اندیشی مدیران شرکت مادر تخصصی و هیئت‌مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان

جلسه هم‌اندیشی مدیریت توسعه سرمایه‌گذاری و تسهیلات شرکت مادر تخصصی و هیئت‌مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان در روز یکشنبه 10 تیرماه 1397 در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ شهریار رستمی، مدیر توسعه سرمایه‌گذاری و تسهیلات شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در این جلسه هم‌اندیشی اظهار داشت: باوجود شرایط مناسب صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان، انتظار می‌رود در بحث تکمیل زنجیره‌های تولید و همچنین توسعه بازار فروش محصول نهایی، صندوق استان ورود پررنگ‌تری داشته باشد.

رستمی همچنین ورود صندوق را به موضوع توسعه صادرات محصولات کشاورزی در چهارچوب سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی را ضروری دانست.

وی همچنین به شرایط ایجادشده خرید جو به‌صورت 25 درصد سهم صندوق استان و 75 درصد مشارکت صندوق عشایری باقیمت بازار اشاره کرد که درنهایت باقیمت تضمینی در اختیار بخش قرار خواهد گرفت.

مدیر توسعه سرمایه‌گذاری و تسهیلات شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در خصوص صندوق زنان استان کردستان نیز اعلام آمادگی کرد که اعطای تسهیلات از جانب شرکت مادر تخصصی به صندوق زنان استان کردستان برای حمایت از طرح‌های دارای بازده اقتصادی و اشتغال‌زا امکان‌پذیر است.

در این جلسه خالد جعفری؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان و رئیس هیئت‌مدیره صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان، توانایی مالی مناسب اتحادیه‌های استانی بخش در تأمین نهاده‌های موردنیاز خود و ایفای نقش عاملیتشان درزمینهٔزنجیره‌های تولید در شرایط فعلی را ناشی از اثرات خدمات صندوق استان بیان کرد و گفت: این صندوق با اتکای به وجود سهامداران توانمند و سرمایه مناسب و ظرفیت‌های قانونی و اجرایی مناسب اقدام به امضاء موافقت‌نامه‌های جذب پنج درصد اعتبارات استانی کرده است.

وی اقدامات اثرگذار صندوق استان را بیش از میزان تسهیلات اعطائی به بهره‌برداران بخش دانست و گفت: تقویت بخش با ارائه سازوکار مناسب و هدایت صحیح سرمایه‌ها نیازمند فرهنگ‌سازی است و برای نمونه تأمین کود شیمیایی سطح استان را با عاملیت اتحادیه تعاونی روستایی استان و حمایت مالی صندوق استان بسیار مهم و مؤثر و حمایتی بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان همکاری و همدلی هیئت‌مدیره و صداقت و همت مدیرعامل و کارکنان صندوق استان و نیز فرهنگ مشارکت‌پذیری سهامداران صندوق را عامل اصلی موفقیت صندوق دانست و خاطرنشان کرد: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان جزو آن تعداد از صندوق‌هایی است که بحث نظارت و اعتبارسنجی با جدیت و دقت کامل در آن انجام می‌شود به همین دلیل در سال جاری صندوق‌های استان ایلام و استان مرکزی از صندوق استان کردستان بازدید داشته‌اند.

در ادامه غلامرضا پاک‌سرشت؛ مدیرعامل صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي استان كردستان در این جلسه توضیحاتی درباره آخرین وضعیت تشکل‌های سهامدار صندوق، افزایش سرمایه و جذب اعتبارات دولتی، تسهیلات پرداختی به سهامداران و همچنین اقدامات صورت پذیرفته درزمینهٔالگوی نوین خدمات ازجمله حمایت از زنجیره‌های توزیع کود شیمیایی، زنجیره تولید گوشت مرغ گروه غرب دانه و زنجیره تولید توت‌فرنگی ارائه داد.

سپس اعضای هیئت‌مدیره صندوق به تشریح دیدگاه‌های خود در زمینه تأمین مالی در زیر بخش‌های باغبانی، دام و طیور پرداختند.

در این جلسه همچنین سید احمد ذکریایی نژاد، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان و حجت‌الله کوشا، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان و رئیس هیئت‌مدیره صندوق حمايت از توسعه فعالیت‌های كشاورزي زنان استان کردستان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی