تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سپیدان

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سپیدان استان فارس با حضور تمامی سهامداران با سرمایه بیش از یک میلیارد تومان با مشارکت 86 سهامدار شامل اشخاص حقیقی تشکلها و اشخاص مستقل در روز 28 تیرماه 97 در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادرتخصصی، سید عبدالکریم رضوی اردکانی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت :صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سپیدان صدو پانزدهمین  صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشوری و پنجاهمین صندوق شهرستانی و دومین صندوق شهرستانی در استان فارس است.

وی افزود: امروز صدو پانزدهمین  صندوق در کشور تشکیل شد، که سرمایه اصلی این صندوق ها،  اعتماد عمومی مردم است.

رضوی اردکانی با بیان اینکه ماهیت این صندوق های مرد نهاد یک ساختار پولی، مالی، توسعه ای با دو بال مردمی و دولتی به دنبال توسعه بخش کشاورزی است، اظهار داشت: نفع اقتصادی صندوق ها به بخش مردمی برگشته و دولت برای تقویت این هیچ سودی از صندوق برداشت نمی کند و تمام سودها تبدیل به افزایش سرمایه سهم دولت می شود.

رضوی در ارتباط با اهمیت انتخاب هیئت موسس گفت: انتخاب نخستین هیئت مدیره بسیار مهم و تاثیرگذار است، چرا که در هر ساختاری نفرات اول در برنامه ریزی، سیاست گذاری و پیشبرد امور نقش اساسی دارند.

وی با بیان اینکه بیش از 1700 تشکل در کشور سهامدار این صندوق ها بوده و با آینده نگری مردمی موفق هستند، به توفیقات صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان اشاره نمود و افزود : 16 صندوق زنان در کشور عزتمندانه به دنبال ایجاد کسب و کار برای زنان روستایی هستند.

سرمایه اصلی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی اعتماد عمومی مردم است

رضوی همچنین به فعالیت صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی در زمینه احیاء، توسعه و بهره برداری صحیح مردمی از منابع طبیعی و صندوق تخصصی در فعالیت های کلان کشور اشاره کرد و گفت: صندوق یک ظرف قرض الحسنه نیست، یک ظرف بانکی با اداره مردمی، به دنبال نفع اقتصادی تک تک سهامداران با توسعه کشاورزی است.

نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی:

کمک به توسعه بخش کشاورزی در قالب مشارکت مردم

در ادامه جلسه نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشاورزی رکن اساسی مملکت در تامین مایحتاج مردم و برای رفع وابستگی‌ها است، از طرفی اشتغال از دغدغه های اساسی مملکت ماست، افزود: بخش کشاورزی عمده اشتغال کشور را تامین می کند که غفلت از آن نگرانی اشتغال را افزایش می دهد و توسعه و ترویج کشاورزی نیازمند به هدایت و کمک است.

 

سید علاءالدین خادم افزود: یکی از همیاری هایی که بایستی در جامعه شکل بگیرد، حمایت و تقویت نهادهای مردمی است.از اهداف صندوق تقویت مبادی رفتارهای مردمی و کمک به توسعه بخش کشاورزی در قالب مشارکت مردم است.

وی اظهار داشت: امیدواریم این نهاد در سایه اعتماد مردم و با تعامل خوب، بخشی از فعالیت های توسعه کشاورزی و ترویج توسعه کشاورزی را در منطقه، استان و کشور سامان دهی کرده و الگویی برای تسری خوبی ها در ابعاد مختلف گردد.

 

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس:

دومین صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان فارس گشایش یافت

دومین صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان فارس در شهرستان سپیدان با سرمایه اولیه حدود یک میلیارد و34 میلیون تومان و عضویت 86 نفر آغاز به کار کرد.

محمد مهدی قاسمی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در مراسم مجمع عمومی موسس صندوق حمایت از بخش کشاورزی شهرستان سپیدان با اشاره به اینکه نخستین صندوق شهرستانی در نی ریز بوده و این دومین صندوق شهرستانی است که پس از 5 سال تلاش و پیگیری مستمر راه اندازی شد، افزود: برنامه توسعه ۱۹ صندوق شهرستانی در این استان دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه چرا صندوق باید در این استان باید تشکیل شود، گفت: کمبود سرمایه بخش کشاورزی و عدم امکان بازپرداخت سودهای بانکی در برخی موارد، نیاز به سرمایه در جهت تولید محصولات کشاورزی، نیاز به سرمایه ارزان قیمت در بخش کشاورزی برای جلوگیری از ایجاد معوقات بانکی، تخصیص سرمایه بدون گیر و دارهای رایج بانکی و بدون نیاز به وثایق بانکی و بروکراسی رایج اداری از جمله دلایل ضرورت ایجاد صندوق است.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: تامین سرمایه این صندوق ها، با توجه به ساختار مردم نهاد در بستر تصمیم گیری مردمی و با حمایت های دولت صورت می گیرید.

 قاسمی تصریح کرد: ما به دنبال تسهیلات دادن به صندوق ها نیستیم بلکه شکل گیری زنجیره های تولید برای به سامان کردن تولیدات کشاورزی مهمترین هدف تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی است.

وی افزود: با توجه به نقش بخش های مختلف بیضا، همایجان و مرکزی، منتخبین 2 نفر از بخش بیضا و 2 نفر از بخش های همایجان و مرکزی خواهند بود.

گفتنی است؛ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سپیدان استان فارس با حضور سید عبدالکریم رضوی اردکانی رئیس هیئت مدیره ومدیرعامل و علیرضا اشرفی، عضو هیات مدیره و داریوش اعرابی مدیر امور مجامع و نمایندگان شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، سید علاءالدین خادم نماینده شهرستان سپیدان، محمد مهدی قاسمی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، فرماندار وبخشداران مسولین شهرستانی و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان فارس تشکیل شد چرا که در استان فارس علاوه بر صندوق استانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی، سه صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان، یک صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و یک صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان نی ریز فعالیت دارد.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی