حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در جلسه شورای مدیران شرکت مادر تخصصی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان در جلسه شورای مدیران شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در روز شنبه 5 خرداد‌ماه 97 در سالن جلسات شرکت مادر تخصصی حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ سید عبدالکریم رضوی اردکانی؛ رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره و مدیران شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در جلسه بررسی راهکارهای تقویت و توسعه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی با حضور اکبر فتحی، رئیس سازمان رئیس جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و نماینده شرکت مادر تخصصی در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی و بشير جعفري، مدیرعامل این صندوق در روز شنبه 5 خرداد‌ماه 97 در سالن جلسات شرکت مادر تخصصی گفت: این صندوق ظرفیت‌های بسیاری در توسعه بخش کشاورزی دارند که لازم است آن‌ها را تقویت و حمایت کرد.

 وی افزود :صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی می‌توانند با نظام تخصیص منابع مناسب شرایط استقرار زنجیره‌های تولید را در بخش کشاورزی فراهم نمایند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجانشرقی و نماینده شرکت مادر تخصصی در صندوق آن استان ضمن اشاره به ضرورت حفظ و پایداری سرمایه اجتماعی صندوقها بعنوان ظرفیتی بزرگ به بهره مندی  از موادقانونی مرتبط با صندوقها در قانون افزایش بهره‌وری، قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، قانون احکام دائمی توسعه کشور  خواستار  تعامل صندوق استان با صندوق  تاکستان شد .

فتحی تصریح کرد: باید در ارتباط با حضور معاونت‌ها و مدیریت‌ها سازمان جهاد کشاورزی استان در ارائه تسهیلات صندوق به سهام‌داران در استان و رفع مشکلات بخش کشاورزی استان ، همفکریهای لازم صورت گیرد .

وی به مسئله خشکسالی و مسئله تأمین نهاده‌ها در سال 97 اشاره کرد و گفت: برای تأمین نهاده‌ها امسال باید کاری جدید صورت گیرد و با موضوع  صادرات محصول در بخش کشاورزی برخورد فعالانه ای داشته باشیم .

 رئیس سازمان رئیس جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با تشکر از توجه شرکت مادر تخصصی به تشکیل سه صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری در این استان اظهار داشت: ازآنجاکه نمی‌توان نقش زنان را در توسعه بخش کشاورزی در روستاها نادیده گرفت، این صندوق‌ها می‌توانند کمک شایانی به پیشرفت کشاورزی در روستاها انجام دهند.

فتحی همچنین خواستار تبیین فرایند فروش و واگذاری اموال و املاک مازاد  و به تعادل رسیدن سهم هر زیر بخش در نظام سهام‌داری صندوق شد.

در ادامه هر یک از مدیران شرکت مادر تخصصی راهکار خود را برای رفع چالش‌های مطرح‌شده توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی مطرح کردند.

در ادامه جلسه سید عبدالکریم رضوی اردکانی؛ رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: خوشبختانه عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی از سطح قابل قبولی برخوردار است که امیدواریم با ایجاد هماهنگی لازم بین سازمان جهاد کشاورزی این استان و سایر دستگاه‌های اجرایی ازجمله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های ممکن و تخصیص اعتبارات لازم صندوق‌های بتوانند نقش‌های لازم را در راستای توسعه بخش کشاورزی به‌صورت مطلوبی ایفا نمایند.

 

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی