معاون اول رئیس جمهور در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر :

تمامی بخش كشاورزي كشور در روستاها تعريف مي شود

رو تیتر معاون اول رئیس جمهور در سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر :

معاون اول رییس جمهور در بازدید از سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر، در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه روستاهای کشور کانون های اصلی تولید و توسعه هستند؛ اظهار داشت: تمامی بخش کشاورزی کشور در روستاها تعریف می شود و ارزش محصولات کشاورزی در اقتصاد کشور بسیار بالاست.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رییس جمهور، صبح امروز (سه شنبه) با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به همراه رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از غرفه های مختلف بازدید کرد و در جریان تولیدات و توانمندی های این بخش قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه میزان اشتغال و صادرات بخش کشاورزی نیز بسیار بالاست و این بخش یکی از اصلی ترین بخش های اقتصاد کشور است افزود: علاوه بر بخش کشاورزی، روستاها و عشایر کانون اصلی تولید صنایع دستی نیز هستند.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: در این نمایشگاه توانمندی های روستاییان به خوبی به نمایش درآمده و دستاوردهای خوبی به جهت فرهنگی و صنایع دستی عرضه شده است.

جهانگیری گفت: یکی از فعالیت هایی که اخیراً در روستاها شکل گرفته، بوم گردی است و گردشگران داخلی و خارجی روستاهای خوب تاریخی که شناسایی شده اند را هدف گذاری می کنند و مردم این روستاها ها خانه های خود را به اقامت گاه های ارزان قیمت تبدیل کرده و پذیرای گردشگران هستند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: ما به عنوان دولت وظیفه داریم که خدمات مورد نیاز روستاها و مناطق عشایری را تامین کنیم و از نظر گازرسانی، تامین آب آشامیدنی، راه سازی و برق رسانی اقدامات خوبی در روستاها صورت گرفته و تقریبا‌ زیرساخت های اولیه در روستاهای کشور یا تکمیل شده و یا در مراحل نهایی است.

وی اضافه کرد: پس از تکمیل زیرساخت ها، مهمترین اقدام توانمند سازی روستاییان در زمینه تولید و بخصوص تولیداتی است که می تواند بازارهای داخلی و خارجی داشته باشد.

گفتنی است؛ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری نیز در سالن 27 غرفه سوم در سومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر که از 15 الی 18 اسفند ماه از ساعت 9 صبح تا 18 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار است، حضور یافته است. 

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی