در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان یزد

گزارشی از عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان ارائه گردید

رو تیتر در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان یزد

در جریان سفر وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان یزد، گزارشی از عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان ارائه  شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ در جریان سفر محمود حجتی؛ وزیر جهاد کشاورزی در نخستین سفر استانی خود در دولت دوازدهم  به استان یزد، وی پس از استماع  گزارشی از عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان توسط سيد علي اكبر حسيني نسب، مدیرعامل این صندوق گفت: صندوق‌های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی با توجه به منابع در اختیار، کاردکرد خوبی داشته اند و صندوق‌ها با توجه به سرمایه ثبتی خود باید بتوانند نسبت به مبادله اعتباری نهاده‌ها تا چندین برابر سرمایه  خود در بازار اقدام نمایند.

حجتی با اشاره به اینکه صندوق‌ها باید بتوانند با مذاکره با صندوق توسعه ملی تا چندین برابر سرمایه خود از آن صندوق اعتبار و تسهیلات دریافت نمایند؛ اظهار داشت: صندوق‌ها باید تلاش کنند تا نقش موثری در تامین  نهاده‌ها در سطح کلان داشته باشند و با اتخاذ راهکارهای لازم و مناسب ، خدمات ممکن را تعریف و عملیاتی نمایند  .

سيد علي اكبر حسيني نسب، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان یزد با ارائه  گزارشی از عملکرد این صندوق به محمود حجتی؛ وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان سرمایه ثبتی صندوق از شروع فعالیت که  مبلغ ۱۲میلیارد ریال را شامل می شد  به  بیش از  ۵۰۳میلیارد ریال  افزایش یافته است .

وی افزود: میزان تامین  نهاده‌ها توسط تشکل‌های سهام دار صندوق که در بعضی از تشکل‌ها عملکرد آن‌ها تا ده برابر تسهیلات دریافتی از صندوق می‌باشد که موجب رضایت بسیار خوب تشکل‌ها از وجود صندوق استان یزد شده است که با دریافت تسهیلات با نرخ مناسب از صندوق توانسته‌اند مشکلات بخش را تا حدود زیادی حل نمایند.

حسینی نسب اظهار داشت: حمایت صندوق استان از تشکل‌هایی که وارد زنجیره تولید در بخش خود شده‌اند از جمله زنجیره‌های شیر، محصولات گلخانه‌ای، گوشت، سایر ماکیان و ... و حمایت قابل‌توجه از زنجیره تولید تا صادرات محصولات گلخانه‌ای، به ویژه خیار و گوجه از دیگر فعالیت های اثربخش صندوق است.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی