مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند

به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس جهاد سازندگی در 27 خرداد 1358، مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی و تعدادی از مدیران و کارکنان  شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان های والای امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،‌ در این مراسم، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، بر احیای فرهنگ امام، توجه به فرهنگ و مدیریت جهادی و ادامه راه و اندیشه های امام تاکید کرد.

آیت الله حسن عالمی با بیان این که ما باید شکرگزار نعمت بزرگ وجود امام و هدایتگری او باشیم، افزود: ارکان فکری، ارزش ها و اندیشه های امام راحل باید به درستی تفهیم و برای نسل های آینده تبیین و تبلیغ شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد:‌ نهال جهاد سازندگی در خرداد ماه سال 58 به وسیله امام خمینی (ره) غرس شد و در خدمت انقلاب و مردم در ساختن پایه های اقتصادی کشور بخصوص در روستاها نقش آفرینی کرد و در حدود دو دهه ضامن برکات بزرگی در بدنه کشور شد.

وی ادامه داد:‌ اکنون این نهاد تحت عنوان وزارت جهاد کشاورزی به تلاش های خود در کشور ادامه می دهد و امیدواریم با تربیت نسل های آینده بتوانیم شاهد خدمات بیشتر به مردم و انقلاب باشیم.

در ادامه این مراسم، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، بر لزوم گسترش فرهنگ و مدیریت جهادی در همه بخش های مدیریتی کشور تاکید کرد.

محمدعلی جوادی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: در پرتو فرهنگ و مدیریت جهادی متخصصان و متعهدان بخش کشاورزی، توانستیم برای بار دوم با خودکفایی در تولید گندم و افزایش ضریب امنیت غذایی در راستای تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور گام برداریم.

وی تصریح کرد: حجم تولیدات کشاورزی کشور در دولت یازدهم، 20 درصد افزایش یافته است که این امر مصداق بارز اجرای اقتصاد مقاومتی است و امیدواریم این رقم در دولت دوازدهم نیز افزایش یابد

جوادی با اشاره به یاد و خاطره روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت دانشجویان در عرصه سازندگی و عمران در اوایل انقلاب گفت:‌ با فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، دسته ای از دانشجویان و دیگر اقشار مردم با حضور در مناطق محروم نسبت به ارائه خدمات و فعالیت های عمرانی در کشور اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: با شروع جنگ تحمیلی، جهادگران ایثارگر با تشکیل ستاد پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد در قالب سنگرسازان بی سنگر داوطلبانه در خطوط مختلف جبهه های دفاع مقدس حاضر شدند و بیش از 13 هزار نفر شهید، بیش از یک هزار و 100 آزاده و تعداد زیادی جانباز در راه حفظ تمامیت ارضی کشور و آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کردند.
به گفته این مسوول، جهاد سازندگی، بعد از جنگ و در دوران سازندگی نیز در ترمیم ویرانه های جنگ فعالیت گسترده ای داشت و سپس با ادغام دو وزارتخانه جهاد سازندگی و کشاورزی نیز توانست در ارتقای بخش کشاورزی و افزایش امنیت غذایی در کشور موفق عمل کند.

در این مراسم بیانیه تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهیدان و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تاسیس نهاد جهاد سازندگی قرائت شد

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی